Dámské čepce na fotografiích jsou ze sbírek Městského muzea ve Dvoře Králové a pocházejí z 2. poloviny 19. století a jsou bohatě zdobené, buď krajkou a stuhami, nebo bohatou výšivkou a rubínovými korálky.
Čepec byl v českém lidovém prostředí jednou ze základních součástí oděvu. Nejenže chránil hlavu ženy, ale byl součástí tradičního svatebního obřadu, tzv. čepení, po kterém se již vdaná žena nesměla na veřejnosti objevit prostovlasá. Také odkazoval na ženino postavení ve společnosti, prozrazoval věk nositelky a její geografický původ. Čepce nosily rovněž svobodné matky, takzvané prespanky. V 19. století platilo nepsané společenské pravidlo, že žádná dáma nevyšla z domu bez pokrývky hlavy. Běžně se nosily měkké čepce, zhotovené z jemného bílého plátna, pro sváteční příležitosti zdobené bohatou výšivkou. Oblíbené byly i malé velmi zdobné čepičky, lemované krajkou a připomínající šperk, umístěný na temeni hlavy.
Dámské čepce na fotografiích pocházejí z 2. poloviny 19. století a jsou bohatě zdobené, buď krajkou a stuhami, nebo bohatou výšivkou a rubínovými korálky.
Firemní komunikace: - návrh reklamní kampaně - tvorba tiskových zpráv - komunikace s dalšími médii - pořádání tiskových konferencí - zpracování foto a video obsahu
- nastavení a správa sociálních sítí
- linkbuilding
Sídlo: Čechova 1203 Dvůr Králové nad Labem 544 01 IČO: 04095413